Niyazi Əmirbəyov ADAU-da “Azərbaycanın Gənc Aqro Liderləri” təqaüd proqramının iştirakçıları ilə görüşüb
“Agro Dairy” şirkətinin İdarə Heyətinin sədri, “Aqrar Məşvərət Şurası” İctimai Birliyinin sədri Niyazi Əmirbəyov Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində (ADAU) “Azərbaycanın Gənc Aqro Liderləri” təqaüd proqramına seçilən tələbələrlə görüş keçirib.
Görüş zamanı proqram iştirakçılarının əldə etdikləri yüksək akademik nailiyyətlər qeyd olunub və aqrar sektorun Azərbaycanın strateji inkişaf istiqamətlərindən biri olduğu vurğulanıb. Bildirilib ki, sahənin gələcək inkişafı bilikli, motivasiyalı və məqsədyönlü gənclərin peşəkar hazırlığı və fəal iştirakı ilə mümkün olacaq.
Görüş çərçivəsində gənclərin peşəkar inkişafının dəstəklənməsi, universitet–sənaye əməkdaşlığının əhəmiyyəti və aqro-qida sektorunda karyera imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Agro Dairy gənc mütəxəssislərin inkişafını dayanıqlı aqro-qida sektorunun formalaşmasının əsas prioritetlərindən biri hesab edir və bu istiqamətdə həyata keçirilən təşəbbüslərin dəstəklənməsinə davam edir.

Niyazi Amirbayov Meets with Participants of the “Young Agricultural Leaders of Azerbaijan” Scholarship Program at ADAU
Niyazi Amirbayov, Chairman of the Board of Agro Dairy and Chairman of the Agrarian Advisory Council Public Union, met with students selected for the “Young Agricultural Leaders of Azerbaijan” scholarship program at Azerbaijan State Agrarian University (ADAU).
During the meeting, the students' outstanding academic achievements were recognized, and it was emphasized that agriculture is one of Azerbaijan's strategic and promising sectors. It was noted that the future development of the industry depends on the professional preparation and active engagement of knowledgeable, motivated, and purpose-driven young people.
The meeting also included discussions on supporting the professional development of young talents, the importance of university–industry collaboration, and career opportunities within the agri-food sector.
Agro Dairy considers the development of young professionals to be one of the key priorities for building a sustainable agri-food sector and remains committed to supporting initiatives that contribute to this goal.