Prezident İlham Əliyev Agro Dairy-nin Caspian Agro Week 2026 sərgisindəki stendini ziyarət edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və Leyla Əliyeva Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən 19-cu Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgi və Forumu – Caspian Agro Week və InterFood Azerbaijan sərgiləri çərçivəsində Agro Dairy şirkətinin stendini ziyarət ediblər.
Ziyarət zamanı qonaqlara Agro Dairy-nin aqro-qida sektorunda həyata keçirdiyi fəaliyyət istiqamətləri, ölkənin ərzaq təhlükəsizliyinin möhkəmləndirilməsinə və aqrar sektorun dayanıqlı inkişafına verdiyi töhfə barədə ətraflı məlumat təqdim olunub.
Bununla yanaşı, şirkətin "torpaqdan süfrəyədək" prinsipi əsasında formalaşdırdığı inteqrasiya olunmuş aqro-qida dəyər zənciri, müasir istehsal və emal imkanları, eləcə də innovasiya və dayanıqlı inkişaf istiqamətində həyata keçirdiyi təşəbbüslər təqdim edilib.
Agro Dairy-nin Caspian Agro Week və InterFood Azerbaijan sərgilərində iştirakı şirkətin aqro-qida sektorunda strateji mövqeyini, dayanıqlı inkişaf prioritetlərini və ölkənin ərzaq təhlükəsizliyinin təmin edilməsinə yönəlmiş fəaliyyətini nümayiş etdirmək baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyıb.

The President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva, and Leyla Aliyeva visited Agro Dairy's stand during the 19th Azerbaijan International Agriculture Exhibition and Forum – Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan, held at the Baku Expo Center.
During the visit, the guests were presented with detailed information about Agro Dairy's operations across the agri-food sector, the company's contribution to strengthening Azerbaijan's food security, and its role in supporting the sustainable development of the agricultural sector.
They were also introduced to Agro Dairy's integrated agri-food value chain built on the "from farm to table" principle, the company's modern production and processing capabilities, as well as its initiatives focused on innovation and sustainable development.
Agro Dairy's participation in Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan highlighted the company's strategic position in the agri-food industry, its commitment to sustainable development, and its contribution to strengthening the country's food security.